ד"ר ניקולאס סיטאראס

M.D – יוון

ד”ר ניקולאס סיטאראס

ניקולאס סיטאראס, M.D. מיוון הוא חבר בוועדה התזונתית המייעצת של הרבלייף. הוועדה התזונתית המייעצת מורכבת ממומחים מובילים ברחבי העולם בתחומים של תזונה ובריאות, המחנכים ומדריכים את המפיצים העצמאיים של הרבלייף בעקרונות תזונה, פעילות גופנית ואורח חיים בריא.

סיטאראס הוא כיום פרופסור חבר לרוקחות בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אתונה.

הוא עוסק ברפואה, כותב ומרצה מתעניין בתחומים של בריאות מערכת העיכול ותזונה. סיטאראס פרסם רבות על נושאים של הפרעות גנטיות ותזונה, ומאז שנת 2002, הוא התמקד בהשפעות של תוספי תזונה על בריאות אוכלוסיית בני ה-50 ומעלה.

הוא חבר פעיל באגודה האירופאית לאתנו-פרמקולוגיה, אגודת אתונה לרפואה, והאגודה היוונית לחינוך לבריאות הציבור ואגודת הרוקחות.

סיטאראס השלים את לימודי הרפואה שלו בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אתונה בשנת 1977, לאחר מכן את תואר הדוקטורט שלו ברוקחות. הוא שימש כחוקר במחלקה לתזונה בבית הספר לרפואה ציבורית של אוניברסיטת הרווארד בסוף שנות ה-80 של המאה שעברה. סיטאראס שימש כדירקטור של המחלקות הרפואיות של הסניפים היווניים של החברות Sandoz ו-Abbott Laboratories והיה יועץ לחברת Wyeth Consumer Healthcare וכן שימוש בוועדה התזונתית המייעצת האירופאית שלהם. כיום הוא חבר במועצה האדמיניסטרטיבית של ה-EOF, הגוף הלאומי המחוקק של יוון בנושא תרופות.