ד"ר חוליאן אלברז גרסיה

M.D -ספרד

ד”ר חוליאן אלברז גרסיה

חוליאן אלברז גרסיה, M.D., הוא חבר בוועדה התזונתית המייעצת של הרבלייף, המורכבת ממומחים מובילים ברחבי העולם בתחומים של תזונה ובריאות, המחנכים ומדריכים את המפיצים העצמאיים של הרבלייף בעקרונות תזונה, פעילות גופנית ואורח חיים בריא.
אלברז, תושב אליקנטה, מתמחה ברפואת ספורט וחינוך גופני. במהלך עשרים השנים האחרונות הוא ייעץ למספר ספורטאים מקצוענים ונבחרות אולימפיות של טריאתלון, רכיבה על אופני הרים, כדורגל וכדורסל. כיום הוא מנהל את הקליניקה לרפואת ספורט במרפאה הים-תיכונית למדעי הנוירולוגיה.

הוא גם שימש כיועץ לאגודה לספורטאים אולימפיים במשחקים האולימפיים באטלנטה 1996, שמש כמנהל השירותים הרפואיים של הפדרציה הספרדית למרימי משקלות משנת 1992 ועד 1995, והיה אחראי על הנבחרת האולימפית הספרדית במשחקי הים התיכון שנערכו בצרפת בשנת 1993. החל משנת 1995 ועד שנת 2000 הוא היה ראש השירותים הרפואיים ב- International High Performance Altitude Training Center) בסיירה נבדה (גרנדה – ספרד), ומשנת 2000 ועד 2004 היה הרופא של קבוצת הכדורסל המקצוענית בליגה הלאומית בספרד (ACB).

כאקדמאי, הרצה אלברז בנושאים של רפואת ספורט וחינוך גופני בכל רחבי ספרד, ותיאם תוכניות לימוד והרצאות לתוכניות לתואר שני בפיזיותרפיה של ספורט באוניברסיטה האירופאית במדריד וקורסים לתלמידי מחקר בתזונת ספורט.

כחוקר פעיל ומוציא לאור הן בארצו והן בעולם, אלברז גם כתב ספרים ותרם לכתיבת ספרים על הפיסיולוגיה של האימון הגופני, תוספים בספורט והצדדים הביולוגיים של החינוך של אתלטים. הוא משתתף באופן קבוע בשידורי רדיו וטלוויזיה על נושאים של בריאות, תזונה וספורט.

אלברז הינו חבר מייסד של האגודה הספרדית של מומחים לרפואת ספורט וחינוך גופני וחבר באגודה הספרדית של רופאי כדורסל. הוא גם חבר בקולג’ האמריקאי והאירופאי לרפואת ספורט.