מתי לוקחים תוספי תזונה לספורטאים?

תוספי תזונה לספורטאים

מתאמנים באופן קבוע ומרגישים קצת תקועים? רוצים לחזור לכושר? יכול להיות שכדאי לכם לקחת תוספי תזונה לספורטאים

אם אתם מתאמנים באופן רציני, מן הסתם שמעתם כבר על תוספי תזונה לספורטאים ומוצרי תזונה לספורט. יכול להיות שאתם אפילו דואגים לצרוך תוספים כאלה או אחרים. השוק מלא בסוגים שונים של תוספי תזונה, ואם תתחילו פשוט לקנות כל תוסף שקראתם עליו, תוכלו לפתוח בית מרקחת קטן אצלכם בבית. אז איך תדעו אילו תוספים כדאי לכם לקחת והאם כל אחד יכול ליהנות מהיתרונות של תוספי תזונה לספורטאים?

מה הם תוספי תזונה לספורטאים?

תוספי תזונה הם תוספת לתזונה הרגילה שלכם, והם אמורים לעזור לכם לפצות על חוסרים תזונתיים מסוימים. ישנם סוגים שונים ומגוונים של תוספי תזונה, בין השאר ויטמינים, חומצות אמינו, מינרלים ועוד. תוספי תזונה לא יכולים להחליף תזונה מאוזנת, וכדאי לצרוך אותם בנוסף לשמירה על תזונה בריאה. תוספי תזונה נפוצים לספורטאים כוללים חלבון, ויטמינים מקבוצת B, קפאין, קריאטין ועוד.

האם לכל מי שמתאמן כדאי לצרוך תוספי תזונה לספורטאים?

לפני שרצים למדפים של תוספי התזונה בבית המרקחת, חשוב להבין שהבסיס לכל תכנית תזונה לספורטאים לטווח הארוך הוא דיאטה מתאימה ותזונה נכונה. מפה, אחרי שיש לכם בסיס נכון ומותאם אישית לצרכים שלכם, תוכלו לבדוק אילו תוספי תזונה כדאי לכם לקחת. יש הבדל גדול בין בריאות מספקת לבין בריאות מקסימלית, וגם אם הבריאות שלכם מספקת ובנויה על בסיס טוב ויציב, היא לא בהכרח הטובה ביותר שאתם יכולים לספק לגוף שלכם. אם אתם צמחונים או טבעונים למשל, סיכוי גדול שאתם זקוקים לתוספי תזונה של ויטמין B12, ואם אתם חיים במדינה קצת פחות שטופת שמש מישראל, ייתכן שכדאי שתשלימו תזונה עם תוסף של ויטמין D. אם אתם ספורטאים או מתאמנים באופן קבוע, תוספי תזונה לספורטאים יכולים בהחלט לעזור לכם ולשפר את התוצאות שלכם.

תוספי תזונה לספורטאים

אז אילו תוספים כדאי לכם לצרוך?

תוספי תזונה הם עניין אישי, וקשה להכליל ולומר שכל ספורטאי צריך לקחת את אותם שלושה או ארבעה תוספי תזונה. כדאי להתאים את תוספי התזונה לדיאטה שלכם וכן לסוג הספורט שאתם עוסקים בו. בין תוספי התזונה, שספורטאים רבים צורכים, תמצאו אבקות חלבון, קריאטין ואומגה 3. כדי להבין אילו תוספי תזונה לספורטאים כדאי לכם לצרוך, רצוי להתייעץ עם תזונאי שמתמחה בתזונה לספורטאים.

תוספי תזונה מומלצים לספורטאים

אם החלטתם להגדיל את צריכת החלבון שלכם, נסו את פורמולה 1 ספורט של הרבלייף. זוהי אבקה להכנת משקה, שמכיל 18 גרם חלבון וכן פחמימות, סיבים, ויטמינים ומינרלים. המשקה אינו מכיל חומרים משמרים, ממתיקים מלאכותיים או צבעי מאכל, ומנה אחת שלו מכילה רק 219 קלוריות. גם Pro Max מבית הרבלייף הוא תוסף תזונה שמתאים במיוחד לספורטאים. המשקה, שמיועד לסייע לגוף להתאושש אחרי האימון, עשיר בחלבונים ומכיל גם תוספת של L-Glutamine וחומצות אמינו מסועפות שרשרת. לקבלת תוצאות מיטביות, רצוי לשתות את המשקה תוך 30 דקות אחרי פעילות אנאירובית.