שיווק רשתי – איך זה עובד ומדוע זהו מודל מכירה מנצח?

מהו שיווק רשתי?

שיווק רשתי או שיווק רב-שכבתי (MLM –  Multi-Level Marketing), לעתים נקרא גם מכירה ישירה (להבדיל משיטת הפירמידה, עליה נפרט במאמר הבא). בשיטת השיווק הרשתי סוכן המכירות מתוגמל גם עבור מכירותיו האישיות וגם עבור מכירות הסוכנים תחתיו. ככל שרוחב ועומק הארגון גדלים, כך גדלים רווחיו של המשווק.

מדוע זה כדאי? הנה ששת היתרונות המרכזיים שמציעה שיטת השיווק הרשתי:

  1. סיכון נמוך

בניגוד לעסקים מסורתיים הטומנים בחובם סיכונים עצומים ועלויות הקמה גבוהות, שיווק רשתי הוא עסק בסיכון נמוך המאפשר לכם להקים עסק מבלי לדאוג לתרחישים של כישלון; הפסדים כספיים, בעיות תזרים וזמן רב שנדרש לצורך הקמת העסק הם רק כמה מהאתגרים העומדים בפני עסקים בתחילת דרכם או בעסקים 'מסורתיים'. לכן, רבים חוששים לצאת לדרך חדשה וליצור את השינוי בחייהם שהם כל כך רוצים בו. אחד היתרונות המשמעותיים של שיווק רשתי הוא מזעור הסיכונים. ההתחייבות הכספית ורמת הסיכון נמוכים באופן משמעותי בהשוואה לעסקים מסורתיים; סכום מינימלי ואפשר להתחיל לעבוד. זו שיטה המספקת שוויון הזדמנויות אמיתי.

  1. הכנסה פוטנציאלית אדירה

אין מגבלה על גובה ההכנסות שאתם יכולים לייצר; גובה ההכנסות תלוי רק בכישורים שלכם ובהחלטה שלכם כמה אתם רוצים להרוויח. חברות שיווק רשתי אינן מעכבות (או דוחפות) אתכם באותו אופן שעושות חברות מסורתיות; רק אתם מחליטים כמה אתם רוצים להרוויח. בנוסף, שלא כמו במשרה רגילה בה אתם מרוויחים סכום קבוע שאינו תלוי בכמות העבודה שלכם, שיווק רשתי מספק לכם את הגמישות הנדרשת כדי לייצר הכנסה משתנה. רק היכולות האישיות שלכם משחקות תפקיד.

  1. עלויות תפעול נמוכות

אין צורך בהשקעה, בבניית תשתיות או בגיוס מערך עובדים קבועים; לכן, העלויות התפעוליות נמוכות. מודל השיווק הרשתי מבוסס על אנשים עצמאיים שעובדים יחד ומאפשר לנהל עסק בעלויות נמוכות יותר בהשוואה לכל מודל עסקי אחר. תוכלו לבנות את העסק שלכם ישירות מהבית (או מכל מקום) ולבנות רשת של בעלי עסקים עצמאיים הפועלים למען מטרה משותפת.

  1. חופש וגמישות

חופש וגמישות נמנים על היתרונות החשובים ביותר שמביאה עמה שיטת השיווק הרשתי. המודל העסקי מספק לכם חופש מוחלט, החל בהיבט הפיננסי (ביטחון תעסוקתי) ועד לשליטה מוחלטת על לוח הזמנים שלכם: תוכלו לעבוד בכל זמן ובכל מקום. רק אתם קובעים את לוח הזמנים ואת שעות העבודה.

  1. ניידות

העולם הוא כפר גלובלי, והטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לנו ניידות אינסופית. הדבר היחיד שאתם זקוקים לו הוא גישה לאינטרנט; קחו איתכם את המחשב הנייד והטלפון הסלולרי והגדילו את העסק שלכם בכל זמן ובכל מקום: כשאתם בדרכים, בבית קפה, בחופשה בארץ או בחו"ל.

  1. תמיכה, לימוד והדרכה

לרוב, חברות השיווק הרשתי מספקות הכשרה, ליווי ותמיכה מקצועית חינם אין כסף. זוהי הזדמנות נפלאה ללמוד על עולם השיווק, המכירות, ולחזק מיומנויות ניהול מו"מ וסגירת עסקאות. בנוסף, למרות שאתם עצמאיים, תוכלו ליהנות ממערך תמיכה מקצועי ומקיף הכולל ייעוץ, שיתוף וקהילה תומכת, יתרון שעצמאים 'רגילים' אינם נהנים ממנו. יצירת רשת קשרים עם אנשים דומים לכם שרוצים להתפתח ולהתקדם היא הזדמנות נפלאה לצמיחה והעצמה אישית ומקצועית.

ישנן חברות שיווק רשתי מצליחות רבות בעולם העסקי, עליהן נמנות חברת הרבלייף (מוצרים לתזונה מאוזנת וסגנון חיים פעיל ובריא), חברת Amway (מוצרי בריאות, יופי ומוצרים לבית), AVON (מוצרי קוסמטיקה) וחברות נוספות.

שיווק רשתי הוא מודל עסקי מנצח עבור כל מי שרוצה לפתוח עסק משלו וליהנות מסיכונים נמוכים, השקעה מינימלית, הכנסות פוטנציאליות אדירות, גמישות וניידות בניהול העסק, יחד עם רשת מקצועית ומקיפה של קהילה תומכת.

צאו לדרך, ההצלחה תלויה רק בכם!