התזונה שתעשה לכם טוב אחרי אימון

משקה לאחר אימון

 
חושבים שתזונה לפני האימון היא מה שחשוב לאימון טוב? מהיום מקפידים גם על מה שאוכלים אחרי האימון!

תזונה אחרי אימון היא מה שיעזור לגוף שלכם להשתקם מהנזקים שספג במהלך האימון ולהתמלא באנרגיה לקראת האימון הבא.
בשרירים וברקמות שלנו קיים חומר שנקרא גליקוגן. הגליקוגן הוא זה שדואג לוויסות תקין של גלוקוז בדם והוא זה שנותן לגוף אנרגיה. במהלך האימון השרירים שלנו משתמשים בגליקוגן שנאגר בגוף, וכדי להחזיר לגוף את מה שהוא זקוק לו, צריך לחדש את מחסני הגליקוגן.
בנוסף, במהלך האימון חלק מהחלבונים שבשרירים נשבר. בזכות השבירה הזאת אתם יכולים לפתח את השריר, אבל אתם גם זקוקים לתוספת חלבון אחרי האימון, כדי לוודא שהגוף מקבל את החלבונים שהוא זקוק לו. הקפדה על תזונה אחרי אימון יכולה לעזור לגוף להתאושש כמו שצריך, להתכונן לאימון הבא וגם להפחית את הכאבים, שלפעמים מופיעים אחרי האימון.

אז מה אוכלים אחרי האימון?

חלבונים ממוצרי חלב

לפי מחקר שהתבצע ב-2017, מספיקים 9 גרם של חלבוני חלב כדי לגרום לסינתזת חלבונים בשרירים, וכך לעזור להתאוששות של הגוף אחרי האימון. כדי ליהנות מהיתרונות של חלבוני החלב,
תזונה אחרי אימון צריכה לכלול מוצרי חלב עשירים בחלבון, כמו יוגורט, גבינת ריקוטה או גבינת קוטג’. כמו חלבוני חלב, גם לחלבונים ממקור צמחי, כמו סויה למשל, יש יתרונות וגם הם יכולים להיות חלק מתזונה אחרי אימון, אבל מחקרים מראים שחלבוני חלב יעילים יותר בכל הנוגע לגדילת שרירים אחרי אימון. שני סוגי החלבונים מסייעים לגוף לבנות מסת שריר, אבל חלבוני החלב יעילים יותר בגדילה של מסת שריר רזה.

פחמימות

לא רק לחלבון יש תפקיד חשוב בשיקום הגוף. גם פחמימות צריכות להיות חלק מתזונה אחרי אימון. זו הדרך הטובה ביותר לסייע למערכת החיסונית להתאושש מהאימון ולמלא מחדש את מחסני הגליקוגן. ודאו שאתם צורכים פחמימות “טובות”, כמו דגנים מלאים, פירות, בטטות או קינואה. קינואה נחשבת לדגן, אבל היא נטולת גלוטן, בעלת ערך גליקמי נמוך, עשירה בסיבים תזונתיים ואפילו בחלבון, ולכן בצירוף ירקות היא מנה מושלמת לארוחה אחרי האימון.

 
דגים וחומצות שומן אומגה 3

הרבה כבר נכתב ונאמר על חומצות שמן אומגה 3. מחקרים מראים שהן עוזרות לסינתזת החלבונים בגוף ומגדילות תאי שרירים. הן גם מסייעות לתפקוד המוח, עוזרות בהגנה מפני מחלות לב, ויש להן
עוד יתרונות בריאותיים רבים. למרות כל היתרונות האלה, הגוף שלנו לא יודע לייצר בעצמו חומצות שומן אומגה 3, ולכן יש לדאוג לצרוך מזונות שמכילים אותן. דגים שומניים, כמו סלמון למשל, מכילים כמויות גבוהות של אומגה 3. גם בטונה תמצאו חומצות אומגה 3 לצד כמות גדולה של חלבון. מחקר שהתבצע בשנת 2016מקשר בין הפחתת כאבי שרירים אחרי אימון לבין צריכה של שמן מדגים שמנים
עוד סיבה להוסיף דגים שמנים לתזונה אחרי אימון שלכם.
לפני אימון
 

איך להשלים תזונה אחרי אימון?

אם אתם רוצים לוודא שהגוף שלכם מקבל כל מה שהוא צריך כדי להתאושש בסוף האימון, כדאי להיעזר גם בתוספי תזונה ייעודיים. תזונה אחרי אימון יכולה לכלול, למשל את משקה Pro Max של הרבלייף.
משקה זה נחשב למשקה המיועד להתאוששות והוא עשיר בחלבונים, שמיועדים לשתייה לאחר האימון.
פשוט מוסיפים 5 כפות של אבקה ל-500 מ”ל נוזל ולוקחים את הבקבוק איתכם לאימון. בסוף האימון, דואגים לשתות את המשקה, כדי לעזור לגוף להשתקם.
מומלץ לשתות את המשקה עד 30 דקות מתום פעילות אנאירובית.