תזונה נכונה לקראת צום ביום כיפור

יום כיפור לפנינו, וכדי שתוכלו לעבור את הצום בקלות, הכנו לכם טיפים שיעזרו לכם לשמור על תזונה נכונה לפני ואחרי הצום

תזונה נכונה יכולה לעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא. היא יכולה לעזור לכם גם לעבור בקלות יחסית את הצום של יום הכיפורים. אמנם מדובר בצום יחסית קצר של 24 שעות, אבל כדי לעבור אותו כמו שצריך, כדאי לעזור לגוף שלכם, שרגיל לקבל מזון ושתייה לאורך כל היום. זכרו שלא כל אחד יכול לצום. כדאי להתייעץ עם רופא לפני הצום לגבי צום של ילדים, קשישים, אנשים שסובלים מבעיות בריאותיות או נשים בהריון. בנוסף, אל תנסו להשתמש בצום כדיאטה. 24 שעות לא באמת יכולות לעזור לכם לרדת במשקל, ואם תרדו, זו ירידה זמנית בלבד. עם זאת, בהחלט אפשר להשתמש בצום כמעין ניקוי רעלים לגוף, ולכן חשוב במיוחד להקפיד על תזונה נכונה לפני ואחרי הצום.

כדאי לאכול בימים שלפני הצום

באופן כללי, חשוב לשמור על תזונה נכונה גם בימים שלפני הצום. ודאו שאתם אוכלים ארוחת בוקר מזינה ומלאה, כדי שלא תגיעו רעבים במיוחד לארוחה המפסקת. הקפידו לשתות הרבה מים, כדי להימנע מהתייבשות במהלך הצום. אפשר להוסיף גם שתייה של משקה צמחי, כמו משקה נמס צמחי של הרבלייף. המשקה הוא בעל תכונות נוגדות חימצון של תה ירוק והוא מכיל תמציות תה. הוא מגיע בטעמים שונים – מקורי, אפרסק, לימון או פטל ואפשר לשתות אותו קר או חם.

משקה נמס צמחי בטעם פטל

מה לאכול ביום הצום

כששומרים על תזונה נכונה, משתדלים להקפיד לצרוך בעיקר ירקות, חלבונים ומעט פחמימות. לפני הצום הכללים האלה משתנים. כדי שהגוף שלכם יוכל לעבור את הצום בצורה הקלה ביותר, כדאי לספק לו הרבה פחמימות מורכבות, שיעזרו לשמור על תחושת שובע. אכלו בנוסף גם חלבון כמו עוף או קטניות, שיגרמו לפחמימות להתפרק לאט יותר ויעזרו לתחושת השובע להימשך זמן רב יותר. כדאי לצרוך בארוחה גם שומנים בריאים כמו טחינה או אבוקדו. הקפידו לשתות מים וסיימו את הארוחה בכוס משקה נמס צמחי של הרבלייף.

ממה להימנע לפני הצום

אם הגוף שלכם רגיל לקבל קפאין (קפה, קולה, תה), עצירה פתאומית של אספקת הקפאין יכולה לגרום לתחושה רעה ולכאבי ראש. כדאי לצמצם בהדרגה את צריכת הקפאין בימים שלפני הצום, כדי להכין את הגוף לצום. אל תאכלו ארוחה גדולה מדי לפני הצום. היא לא תעזור לכם להרגיש שבעים יותר, אלא רק תגרום לתחושה של עייפות. לא כדאי גם לאכול מתוק לפני הצום. באופן כללי, כששומרים על תזונה נכונה חשוב להקפיד על צמצום המתוקים, אבל ביום שלפני הצום כדאי להקפיד על כך אפילו יותר. קינוחים עתירי סוכר רק יגרמו לכם להרגיש צמאים, יגבירו את הפרשת האינסולין בגוף, וכתוצאה מזה יגרמו לכם להרגיש רעבים מהר יותר.

לשתות מים

איך שוברים נכון את הצום

אנחנו יודעים שאתם רעבים, אבל אל תתנפלו על האוכל. הדבר הראשון שחשוב להחזיר לגוף הוא נוזלים. לפני הכל, שתו תה או כוס משקה נמס צמחי. שימו רגע בצד את כללי התזונה הנכונה והמשיכו בפרוסה של לחם עם ממרח מתוק כמו ריבה או דבש או קחו לעצמכם פרוסת עוגה קטנה או עוגיה. אחרי כשעה תוכלו לאכול ארוחה מעט גדולה יותר, הכוללת פחמימות מורכבות, חלבון רזה וכמובן ירקות.

צום קל ומועיל!

**  מוצרי הרבלייף אינם מיועדים לטיפול, ריפוי, אבחון או מניעה של מחלות כלשהן